تجاوز گروهی پولیس افغان به یک دختر در ولایت فراه

پنجشنبه ٢١ ثور ١٣٩١ ساعت ١٩:٥٩ نوشته شده توسط شیرمحمدی

در دوهفته اخیر این چندمین قضیه تجاوز، کشتن و خشونت سریع علیه زنان در افغانستان است، که پیگیری جدی صورت نگرفته است. در دوهفته اخیر این چندمین قضیه تجاوز، کشتن و خشونت سریع علیه زنان در افغانستان است، که پیگیری جدی صورت نگرفته است.

 

یک نهاد مدافع حقوق زنان در غرب افغانستان می گوید دختری مورد تجاوز گروهی یک فرد ملکی و چهار پولیس قرار گرفته است. اما مقام های حکومتی با رد این ادعا، می گویند دختر به جرم رابطه نامشروع بازداشت شده است.

جمیله امینی، مسوول نهاد "حرکت خواهران افغان" در این ولایت گفت هفته پیش دختری حدودا بیست ساله و حامله به این نهاد مراجعه و ادعا کرد که مورد تجاوز جنسی گروهی و لت و کوب قرار گرفته است .

خانم امینی افزود: "این دختر از یک خانواده فقیر است. او در مدت چند روزی که نزد ما بود قصه کرد که به وسیله دختر همسایه شان با یک پسر آشنا شده و آن پسر او را به خانه ای برده و همراه با چهار پولیس به وی تجاوز کرده است".

به گفته خانم امینی، این دختر حالا در سارنوالی است و موضوع را پنهان می کند، زیرا خانواده اش نمی خواهد در این مورد صحبت کند.

اما نقیب الله فراهی، سخنگوی والی فراه می گوید که این قضیه کاملاً برعکس این ادعا است. او می گوید: «این یک موضوع جنایی است. این دختر همراه با پسری دوست شده بود و از او حمل گرفته است. آن پسر دستگیر شده و موضوع تحت تحقیق قرار دارد".

لیلیما صدیقی، رییس امور زنان ولایت فراه نیز تجاوز گروهی بر این دختر را تایید می کند. او می گوید مدیریت جنایی پولیس این دختر باردار را چند روز پیش در حالی که شدیدا لت و کوب شده بود و آثار جراحات و کبودی در صورت و بدنش دیده می شد، به ریاست امور زنان منتقل کرد.

خانم صدیقی گفت: "این دختر مدعی شد که یک گروه مردان به او تجاوز کرده اند، اما حرفی از هویت همه متجازوان نمی زد. او فقط نام یک پسر را می گرفت که غیرنظامی بود. او حرفی از پولیس نمی زد. ما برای کمک به او پسر متجاوز را پیدا کردیم و هر دو را به سارنوالی معرفی کردیم".

رییس امور زنان ولایت فراه می گوید حالا هم پسر و هم دختر زندانی اند و پرونده آنان به اتهام "زنا" از سوی سارنوالی بررسی می شود.

محمد غوث ملیار، آمر امنیت پولیس فراه دست داشتن پولیس در این قضیه را رد کرد. او گفت: «برادر این دختر نیز پولیس است و او از طرف بردارش تهدید شده بود. او به وسیله برادرش به ریاست زنان و پولیس معرفی شده بود. این دختر با رضایت خودش با پسر بازداشت شده ارتباط نامشروع داشته است".

در افغانستان نه تنها زنان مورد خشونت قرار می گیرند، بلکه نهادهای حقوق بشری می گویند که زنان بعد از مراجعه به نهادهای حکومتی برای شکایت از خشونت، خود شان زندانی می شوند. همچنان نهادهای مدافع حقوق زنان از عدم جدیت نهادهای دولتی با عاملان خشونت علیه زنان، انتقاد کرده اند. 

 

خودکشی به خاطر عشق

براساس یک خبر دیگر از ولایتفراه، چند روز قبل یک دختر و پسر 18 و 19 ساله به خاطر مخالفت خانواده دختر با ازدواج آنها، دست به خودکشی زدند.

پولیس می گوید این رویداد در ولسوالی لاش و جوین فراه رخ داده است. آمر امنیت پولیس فراه می گوید: "این دختر و پسر جوان وصیت نامه ای را نوشتند و در تیلفون همراه شان ویدیو و صدای خود را ثبت کرده، از تصمیم خانواده برای ازدواج اجباری دختر با کسی دیگر شکایت نموده، سپس از یک بلند منزل خود را به پایین انداختنند".

به گفته پولیس پدر و مادر دختر بازداشت شده اند و تحققات از آنها جریان دارد. خشونت های خانوادگی یکی از مسایل بحث برانگیز در افغانستان است که همواره گفته می شود رسم و رواج ناپسند عامل اصلی آن است.

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

صفحه اصلى

لینکستان

گزارشهای چند رسانه ای

 • ویدیو کلیپ به مناسبت بزرگداشت هفته حقوق بشر
  ویدیو کلیپ به مناسبت بزرگداشت هفته حقوق بشر
 • ویدیو کلیپ هنرمندان جوان - اعتیاد
  ویدیو کلیپ هنرمندان جوان - اعتیاد
 • ویدیو کلیپ هنرمندان جوان - اعتراض
  ویدیو کلیپ هنرمندان جوان - اعتراض
آرشيو

صفحه عکس

 • جایزه صدا و تصویر امید به خبرنگار افغان اعطا شد
  جایزه صدا و تصویر امید به خبرنگار افغان اعطا شد
 • برای بزرگسالان و فعالین حقوق بشر در سراسر جهان
  برای بزرگسالان و فعالین حقوق بشر در سراسر جهان
 • شرم شرم پاکستان، اعتراض مردم کابل
  شرم شرم پاکستان، اعتراض مردم کابل
 • بدون شرح
  بدون شرح
آرشيو

حقوق بشر افغانستان

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به حقوق بشر افغانستان می باشد. هرگونه استفاده غیرقانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت.
استفاده از مطالب ویب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.
طراحی و توسعه ویب سایت توسط ممتاز هاست